We współczesnych aranżacjach często pojawiają się dywany, które to dostępne są w tak wielu wzorach i kolorach, że z całą pewnością możemy dopasować je do danego wystroju. Dywany wprowadzają często do nowoczesnych wnętrz, gdzie panuje minimalizm – odrobinę ciepła. Są przełamaniem pewnego stylu i to właśnie one potrafią nadać charakter naszej aranżacji. Jednak należy pamiętać o tym, że o dywan trzeba dbać w sposób szczególny.

 dywan

Niestety nawet częste odkurzenie go nie przynosi oczekiwanych efektów. Dywan po jakimś czasie użytkowania może bowiem nie wyglądać tak jak to było po jego zakupie, szczególnie gdy ma jasne kolory. Nie musimy jednak od razu myśleć o zakupie nowego. Jest teraz bowiem sporo firm, które zajmują się praniem dywanów i tapicerki w sposób profesjonalny. Na terenie Bydgoszczy działają takie firmy, które bez wątpienia są godnymi polecenia.

Cena za usługę nie jest wygórowana a dywan profesjonalnie wyczyszczony odzyskuje swój blask, świeżość i wygląda tak jak od razu po zakupie, a co najważniejsze – jest bezpieczny. Podczas profesjonalnego prania dywanów usuwane i niszczone są roztocza, bakterie czy groźne drobnoustroje, które to mogą mieć wpływ na nasze zdrowie. Jest to szczególnie ważne, gdy na dywanie bawią się na co dzień małe dzieci.

Pranie tapicerki samochodowej i czyszczenie kanap – czy jest opłacalne?

Meble takie jak: narożniki, sofy, łóżka czy fotele poddawane są ciągłej eksploatacji. Często zdarza się tak, że jakieś jedzenie ląduje przypadkowo na naszym nowym narożniku lub pies obiera sobie je jako swoje ulubione miejsce do spania. W takich przypadkach nasza nowa kanapa może w krótkim czasie nie tylko nie wyglądać jak po zakupie, ale także ze względu na występujące na powierzchni roztoczy nie być bezpieczna.

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie tapicerowanego mebla jest zrobienie tego na mokro, czyli tzw. metodą ekstrakcyjną. Jednym z lepszych rozwiązań w tej sytuacji jest skorzystanie z usług firmy, która w sposób profesjonalny jest to w stanie wykonać. W Bydgoszczy bez problemu znaleźć można fachowców, którzy na co dzień zajmują się czyszczeniem tapicerki czy dywanów.

Czyszczeniu takiemu powinny być poddawane także tapicerki samochodowe. Do firm zajmujących się praniem tapicerki w Bydgoszczy zgłaszają się zazwyczaj osoby, które to chcą sprzedać swoje używane auto.

Na pewno świeża i czysta tapicerka może mieć wpływ na ostateczną cenę pojazdu. Zresztą czysta tapicerka powinna być wręcz standardem w momencie, gdy w samochodzie spędzamy sporo czasu, a także wtedy gdy podróżują w nim dzieci.

Zadzwoń do nas!

Tel. 510 007 744
toggle