Czysty dywan stanowi twoją wizytówkę!

Czysty, zadbany dywan stanowi wizytówkę domu. Przy pomocy profesjonalnego sprzętu oraz dedykowanych środków czystości można sprawić, że dywan shaggy będzie cieszył oko i wyglądał jak nowy przez długie lata.

Cały proces czyszczenia takiego dywanu można wykonać w trzech krokach:

Krok 1 – Odkurzanie dywanu

Pierwszym krokiem w przywracaniu dywanowi dawnego blasku jest jego odkurzanie. Dobrze wykonane odkurzanie, sprzętem o wysokiej mocy i wydajności pozwala na usunięcie brudu, kurzu z powierzchni pomiędzy włóknami dywany. Naszym zdaniem dla dywanów typu Shaggy warto również uzbroić odkurzacz w specjalną turbo szczotkę, tak żeby odkurzanie było jeszcze bardziej efektywne.

brudy dywan z długim włosiem

Krok 2 – Trzepanie dywanu

Odkurzanie nie zawsze pozwala na 100% usunięcie wszystkich nagromadzonych zanieczyszczeń. Dywan Shaggy jest specyficznym rozdajemy dywanu i wymaga większego nakładu pracy. Dokładne wytrzepanie dywany pozwala na ostateczne „wybicie” zabrudzeń. W praktyce z dywany z długim włosiem, trzepanym raz do roku można usuną ć 150-250g zabrudzeń. Rekordzista, jakiego mieliśmy okazję czyścić, schudł 400g.

Krok 3 – Pranie parowe dywany Shaggy

Osoby decydujące się na dywan takiego typu muszą podejść do tematu poważnie. Dywan podobnie jak inne tkaniny grodzami zabrudzenia, roztocza dlatego warto minimum raz do roku zdecydować się za kompleksowy zabieg czyszczenia dywanu.

Tutaj z pomocą przychodzi nasz nowoczesny odkurzacz parowy oraz pranie ekstrakcyjne, które jest najbardziej skuteczne w przypadku dywanów z długim włosiem. Pranie możemy podzielić na 2 podstawowe etapy. Pierwszym z pewnością będzie wstępne rozpuszczenie brudu oraz spenetrowanie całego dywanu specjalnym preparatem.

Następnie „atakujemy” dywan specjalnym odkurzaczem pod ciśnieniem jednocześnie odsysając wszystkie zanieczyszczenia! To właśnie na tym etapie nie dają sobie razy tradycyjne, domowe metody czyszczenia.

Czyszczenie dywanu Shaggy na własną rękę?

Część klientów trafiających do naszej firmy próbowało samodzielnego prania dywanu z długim włosiem na własną rękę. Niestety bardzo często, jeśli zabrudzenia są poważne okazuje się że środki, które można kupić w marketach nie wystarczają. Do prania dywanów z długim włosiem niezbędny jest profesjonalny odkurzacz parowy, dedykowane środki czystości oraz doświadczenie!

Zadzwoń do nas!

Tel. 510 007 744
toggle