Dbając o czystość dywany, dbasz o zdrowie!

Style i mody związane z aranżacją mieszkań ciągle ulegają zmianie. Dziś zapewne mieszkanie wygląda z goła inaczej niż jeszcze kilka, a już na pewno kilkanaście lat temu.

Wszystkie elementy wyposażenia powinny być nie tylko funkcjonalne, ale i także estetyczne. Jednym z takich elementów, jest dywan. Pełni on na co dzień wiele funkcji. Nie tylko jest elementem dekoracyjnym, ale także „ociepla” naszą podłogę. Dlatego też tak chętnie pozwalamy na to, by to właśnie na dywanie przebywały i bawiły się małe dzieci. Ale czy jest to bezpieczne dla ich zdrowia?

czysty dywan

Pranie dywanów najlepszym sposobem na higienę!

Dywany mogą być różne. Niektórych włosie jest długie, w innych modelach jest krótkie. Nie zmienia to jednak faktu, że w każdym z tych typów zbiera się i gromadzi brud. Może być on niebezpieczny dla naszego zdrowia a szczególnie groźny dla dzieci, które są alergikami.

Oczywiście na rynku jest wiele preparatów, dzięki którym dywan można wyczyścić. Zazwyczaj są to proszki, którymi należy posypać powierzchnię dywanu, a następnie odkurzyć. Jednak środki te nie są nigdy do końca usunięte. Jednym sposobem na walkę z tymi zanieczyszczeniami zdaje się być pranie dywanów! Jego częstotliwość zależna jest oczywiście od tego jak często eksploatowany jest dywan i kto najczęściej z niego korzysta.

Warto jednak zadbać o to, żeby pranie dywanu nie odbywało się raz do roku, a było czymś systematycznym. Podczas prania, wszelkie zanieczyszczenia zostają usunięte a dywan jest praktycznie jak nowy!

Zadzwoń do nas!

Tel. 510 007 744
toggle